Bavlněné šňůry vynikají vysokou pevností a poddajností. Výrazná měkkost výchozího materiálu se přenáší i na splétaný výrobek, který pak nalézá opravdu široké uplatnění. Bavlna umožňuje snadnou práci v oblasti vytváření dekorací nebo dalších výrobků. Bavlnu je možné libovolně barvit. Podle vzorníku, nebo vašeho přání, vám dokážeme zajistit produkty v pastelových, výrazných nebo dokonce melírovaných variantách. Šňůry zůstávají barevně stálé a díky volbě barev můžete docílit velmi zajímavých kombinací. Zajímavé jsou i produkty z bavlny ponechané v přírodní barvě.

Bavlna je rovněž velmi vhodná pro alergiky, nedráždí a na dotek je velmi příjemná. Technickou vlastnosti bavlny je poměrně vysoká pevnost v tahu i trhu. Neupravená bavlna snese i relativně velké mechanické opotřebení. Postupně však může docházet k oděru nebo třepení jednotlivých vláken. V případech, kdy bude materiál vystaven změnám počasí, vysoké vlhkosti a dalšímu výraznému zatížení, můžeme bavlnu kombinovat s dalšími materiály a zvýšit tak odolnost výsledného materiálu. Bavlněné šňůry jsou využívány v domácnostech, ve zdravotnictví, jako výchozí materiál pro výrobu hraček, ale i jako součást herních prvků dětských hřišť a prolézaček. Často jsou využívány i pro výrobu sportovních nebo dekoračních sítí. Šňůry jsou vyráběné stáčením nebo splétáním.

Rádi vám doporučíme nejvhodnější typ šňůry i její tloušťku s ohledem na záměry využití. V případě individuální zakázky jsme schopni vám plně vyjít vstříc. Nabízíme i možnost objednávek z klasického katalogu v libovolném množství.